Fotozeszyt-góra

„Obiektywem naturalnie” na spiralce – recenzja fotozeszytu od Saal Digital

No patrzcie, Państwo – tak się polubiliśmy z produktami Saal Digital, że zrobiłam kolejną, trzecią już recenzję 😊 Tym razem postanowiłam przetestować fotozeszyt. Już od jakiegoś czasu jęczałam sobie, że przydałoby się mieć zdjęcia natury wydrukowane w jakiejś materialnej formie. Cóż… właśnie to nadrobiłam.

Fotozeszyt Fotozeszyt_1

Ilość stron, na jaką się zdecydowałam, to 48. Zanim jeszcze zaczęłam układać zdjęcia w aplikacji Saal myślałam, że nie ma szans, nie znajdę aż tylu! Ale przejrzałam wszystkie foldery (a trochę tego mam!) i znalazłam aż nadto materiałów. Skąd ten układ „od ogółu do szczegółu”? Moim zdaniem człowiek, który ma za mało kontaktu z naturą, takiego prawdziwego, duchowego, powinien zacząć właśnie od jej obserwacji w postaci „ogromnej” – od pejzaży, chmur, nieba… Kiedy już rozumie się zasady działania wszechświata dopiero później można zejść „niżej”. Wtedy oglądanie tworów natury sprawia jeszcze więcej frajdy – od chmur przez rośliny i zwierzęta po malutkie chrząszczyki.

Fotozeszyt_7 Fotozeszyt_4
Fotozeszyt_5 Fotozeszyt_6

Format mojego fotozeszytu to 13x18cm w orientacji pionowej. Uznałam ten format za idealnie kieszonkowy. Przyznaję – zajmuje mało miejsca na półce. Co mnie zaskoczyło to dwie plastikowe strony chroniące okładkę z przodu i z tyłu. Plastik jest przezroczysty, lekko fakturowany z zewnątrz, gładki od środka. Moim zdaniem to świetne działanie ze strony firmy, bo niestety cały zeszyt jest raczej mało trwały. A tak przynajmniej zdjęcia z okładki nie wytrą się tak szybko.

Fotozeszyt_2

Warto wspomnieć o tym, że spirala utrzymująca strony jest wyjątkowo porządna. Już nieraz spotykałam się z cienkimi kawałeczkami drutu, które wyginały się już po lekkim zgnieceniu palcami. Fotozeszyt od Saal Digital postarał się o tę lepszej jakości spiralkę. Spokojnie wytrzymuje wielokrotne otwieranie i przeglądanie zeszytu.
Papier. Ach ten papier… Szczerze mówiąc oczekiwałam czegoś lepszego. Typ papieru mogłabym porównać z kartką z bristolu. Mimo iż strony są względnie grube, to jednak faktura i jakość papieru pozostawia wiele do życzenia. Do kolorów – ich intensywności i przejrzystości – nie mam zastrzeżeń.

Fotozeszyt_3

Wyjątkowo z tego produktu od Saal Digital nie jestem do końca zadowolona. Przez koszmarną jakość papieru można zapomnieć o tworzeniu portfolio fotograficznym – do tego o niebo lepsza będzie fotoksiążka. Ale żeby nie było – „standardowy użytkownik” aparatu będzie zadowolony. Fotozeszyt idealnie sprawdzi się jako zbiór zdjęć rodzinnych (np. z waszym maluchem lub zwierzakiem), zdjęć z wakacji, może nawet na zbiór rysunków. Jeśli oczekujecie jakości na poziomie dla fotografa – odradzam.

Ale ta przezroczysta okładka okładki to jednak bardzo fajna jest 😊

PODSUMOWANIE:
Typ produktu: fotozeszyt
Ilość stron: 48
Format: 13×18 cm (pionowy)

ZALETY:
– mały
– ochronna okładka z przezroczystego plastiku
– bardzo dobre odwzorowanie kolorów
– bardzo dobra, wytrzymała spirala łącząca

WADY:
– jakość papieru!
– nieco mała trwałość

Fotozeszyt i inne artykuły fotograficzne zamówicie na     saal